2. El Arabada Dikkat Edilecekler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:36

2. el araba alımında araçta dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için 2. El arabada dikkat edilecek konulara ayrıntılı olarak bakacağız. 2. El araç alırken aracı baştan sonra incelemeli ve bu şekilde karar vermelisiniz.

Eğer bu alanda çok fazla bilginiz yok ise uzman bir tamirciye yahut aracı ekspertize sokmanız önerilir. Bununla birlikte aracın ruhsatını incelemeli ruhsatta yazan motor ve şase numaralarının kontrolünü sağlamalısınız. Bu kontrol sayesinde herhangi bir çalıntı araç ile karşı karşıya kalmaz ve sonucunda hukuki süreç ile uzun bir savaş vermek durumunda kalmazsınız.

Aracın sicilini, pert kaydının olup olmadığını bununla birlikte ağır hasar kaydı, tam hasar kaydı gibi kayıtlarının olup olmadığını muhakkak ki kontrol etmelisiniz. Aracın dış görüntüsünün yanı sıra motorunu da iyice incelemelisiniz. Aracı muhakkak ki kullanın, performansına bakın. Sürüş denemeleri yaparak aracı dinleyin. Araçtan tıkırtı gelmesi, sağa veya sola çekmesi gibi konularda dikkatli olun. Unutmayın rot balans ayarında ki sorun farklı bir arızanın habercisi olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir